Lloyd Banks

Dost lidí zná Lloyda Bankse, jeho hudba plní sbírky posluchačů Hip hopu po celém světě, prezentován prostřednictvím rádií a hudebních stanic jako MTV a BET se zapisuje do podvědomí spoustě posluchačů, ale znají tito lidé člověka, který se ve skutečnosti jmenuje Christopher Lloyd, blíže? Vědí, jaká je ve skutečnosti jeho osobnost? Nuže, pojďme si ho představit!

Christopher Lloyd se narodil 30. dubna 1982 ve městě New Carrollton, které leží na východě Spojených států. Jeho míšená rodina – matka z Puerta Rica a otec afroameričan – se přestěhovala do newyorského ghetta Jamaica Queens, když mu byl jeden rok. Rodiče, kteří se nikdy nevzali, se o svého syna moc nestarali. Otec trávil dost času ve vězení, a když tam zrovna nebyl, živil se jako taxikář, takže pokud vůbec je možno o nějaké výchově hovořit, mladého Christophera vychovávala pouze matka, nutno však dodat, že ta ho poradila ve svých 17tiletech.

Jelikož bydlel v ghettu Jamaica Queens, nemohlo chybět ani pár strastiplných akcí. Ne že by se jim vyhýbal, ale nedá se ani říct, že by je vyhledával. Párkrát si prý zažil, jak se utíká před smrtí. Po dochození základní školy nastoupil na školu střední, avšak odtud ho vyhodili hned v prvním ročníky. S neúspěchy a úspěchy se musel vyrovnávat i ve sféře mezilidských vztahů: co se týče strany rodiny od matky, tam byl vždy považován za takovou černou ovci, zato v otcovi rodině si ho každý vychvaloval a mluvilo se o něm jen v tom nejlepším.

Maje pouze základní vzdělání, jako další cestu za obživou, a dokonce i slávou viděl rap. Začal nahrávat mixtapy a jako undergroundový rapper se začal prosazovat pod pseudonymy Lloyd Banks, The Boy Wonder, The Rap LeBron James, Blue Hefner, Gang Green a New Diamonds, nicméně uspěl až ten první, tedy ten převzatý po dědečkovi.

 
 
 
 
 

Jméno Lloyd Banks se lidem dostalo do podvědomí až v roce 2002, kdy společně s G-Unit crew, do které vstoupil, vydává sérii úspěšných mixtapů – Guess Who’s Back, 50 Cent is the Future a No Mercy, No Fear.

Ten druhý zmiňovaný se stal osudným, neboť si ho zalíbil nejslavnější MC bílé barvy pleti Eminem. Nezalíbil si sice ani tak jeho jako 50 Centa (šéfa crew, v níž je Lloyd Banks), ale to není rozhodující, jelikož se tím otevřela spousta nových možností.

50 Cent a G-Unit (tedy i Lloyd Banks) v tu ránu byli na vrcholu scény. Eminem a Dr. Dre si je totiž upsali pod svůj label. Jako prvního samozřejmě zviditelnili 50 Centa, nicméně ani Lloyd Banks nezůstal nikterak pozadu. Objevil se ve videoklipu k megasinglu In Da Club, který dobýval hitparády více než půl roku, a také ve spustě dalších věcích, spojených s 50 Centem.

Ač už je kvůli G-Unit a jejich albu Beg for Mercy poměrně známá tvář, pořád nevydal svoje sólové album. To se však mění v červnu 2004, kdy vydává Hunger for More. Ihned první singl On Fire se dočkává úspěchu, ale i celá deska zaznamená vysokou prodejnost. No řekněte, také byste na své debutové desce nechtěli mít jména jako Snoop Dogg, Eminem nebo Nate Dogg?

Pozice newyorského MC se na scéně pořád zvyšuje, zvláště poté, co se zvyšuje pozice G-Unit, tedy už vlastně hiphopového impéria.

V roce 2006 vydává album Rotten Apple. Nechává si vytetovat svoje Rotten Apple na záda a objasňuje, proč se styl jeho alba nese ve stylu New Yorku a proč ho hlavně pojmenoval Rotten Apple (Shnilý jablko). NY – coby Big Apple – už mu totiž nestačí, a tak nebylo nic jednoduššího než ho nazvat shnilým jablkem. Na albu, jež vychází na 10. října, je opět mnoho slavných hostů, například Mobb Deep, 8Ball, Rakim a jiní.

Pokud jste zjistili, kolik je vlastně Lloydu Banksovi let, jistě musíte uznat, že za tu dobu dosáhl toho, co se mnohým nepodaří ani za celou kariéru. Nejdříve je nespokojený se svým „úspěchem“, a proto Hunger for More, a teď mu nestačí New York, a tak to může být takový Rotten Apple. Co ale bude příště?