Nepriatelia

Ja Rule

Spor s Ja Rulem trvá už velmi dlouho a zdá se, že nikdy neskončí. Žil s ním ve stejné čtvrti a jejich spory začaly už velmi brzo. První velký spor nastal tehdy, když 50 Centův kamarád ukradl Ja Rulovy šperky. Nebezpečný rapper, jehož přátele tvoří drogoví bossové a zločinci, začal spolu se svou spřátelenou zločineckou organizací Murder Inc. na 50 Centa dělat diss tracky. Poté, co jim to Fifty oplatil ve svých singlech Your Life’s on the Line a Ghetto Qor'ran, to zašlo až tak daleko, že ho Ja Rule se svou bandou přepadli a zmlátili. Další fyzická potyčka proběhla též s Ja Rulovou bandou v jednom newyorském klubu na Manhattanu, kde ho Black Child (člen Murder Inc.) pobodal. Black Child také tvrdí, že Fifty už sahal po pistoli, vyndat se mu ji ale nepovedlo.

Kenneth „Supreme“ McGriff, šéf Murder Inc., člověk obviněný z organizace mnoha vražd a Ja Rulův přítel, se zanedlouho rozhodl 50 Centa odstranit. Za atentát z roku 2000 je s nejvyšší pravděpodobností zodpovědný právě on, jelikož skladba Ghetto Qor'ran je mířena přímo na něho.

Když Fiddy podepsal smlouvu s vydavatelstvími Shady a Aftermath, jejich spor s Ja Rulem se rozrostl i o členy tzv. Shady teamu. Murder. Inc. však proti němu ještě před vydáním alba Get Rich or Die Tryin‘ začala dělat antikampaň.

Za smrt jeho blízkého přítele a mentora Jam Mastera Jaye můžou též lidé z Ja Rulova okolí. Na konci roku 2002 byla 50 Centovi přidělena policejní ochrana, neboť se vyšetřovatelé obávali i o jeho život. Jednou si ale také o policejní ochranu požádal sám; měla být před Black Childem a labelem Irvi Gottiho CEO.

Většina lidí, jenž mu usiluje o život, je spjatá právě s Ja Rulem, jeho přáteli jsou i další lidé, jako například Suge Knight, mafián z Los Angeles. Sám 50 Cent, ale i lidé jemu blízcí si s Ja Rulem vyměnili spoustu diss tracků. Nikdo však není v takovém ohrožení života, jako je právě 50 Cent; proto také nosí neprůstřelnou vestu a zároveň ho doprovází osm bodyguardů. Není divu, jednou už málem nepřežil.

 
Black Child
Ja Rulův přítel a mimo jiné člen Murder Inc. Tento muž pobodal 50 Centa ve výše zmiňovaném klubu na Manhattanu. Na 50 Centa udělal dissy Theres a Snitch in the Club a You the Wanksta. Obě dvě písně jsou o tomto incidentu. Velmi se přátelí s výše vyjmenovanými (též jako Ja Rule). Kvůli němu také Fifty požádal o policejní ochranu.
 
Fat Joe

50 Cent vypustil krátce před vydáním alba The Massacre hromadný diss Piggy Bank, který zahrnoval urážky na Fat Joea. Dissoval ho nejspíše kvůli tomu, že Fat Joe nahrál s Ja Rulem skladbu New York. Okamžitě na to Fat Joe řekl pár nelibých hlášek na 50 Centa v rádiu HOT 97. Sám později nahrál diss Massacre of Fifty parodující Fiddyho album. Dále také prohlásil, že se na něj zaměří ve svém nadcházejícím albu, nicméně to se nestalo. Veřejný konflikt s ním též měli na udílení cen MTV:

Po předání ceny pro Missy Elliot Fat Joe dodal: „Chtěl bych jenom říci, jak bezpečný se tu dnes večer cítím v přítomnosti „čestné policie“ G-Unit.“

Je zajímavé dodat, že Diddy, hostitel této show, přišel nahoru za Joem, jako když z pódia právě odchází a objal ho. Cítí snad Diddy nevraživost vůči G-Unit, potom co se jejich labelu upsal Mase, bývalý člen Bad Boy? Každopádně to vypadalo, že se Diddy Joeovi vykrucuje, a pokud jsou tyto zvěsti, že Mase má problémy se svým bývalým bossem, pravdivé, mohlo by se to vyvinout v zajímavý spor.

Později při vyhlášení zakončili 50 Cent a Tony Yayo své společné vystoupení patnáctisekundovým přívalem sprostých slov a urážek namířené na Fat Joea a na některé další.

 
Jadakiss
Spor, který evidentně začal 50 Cent, se táhne od data, kdy Fiddy vydal hromadný diss track Piggy Bank, čímž zatáhl spor až k crew D-Block, jejímž členem je právě Jadakiss. Po dlouhém čekání mu to Jadakiss oplatil dissem No Body Yaself (MC Burian). Z D-Blocku na něj také udělal diss J-Hood, skladba nese název Be A Gentleman.
 
Nas
Spor začal Nas, když v newyorském Central Parku řekl nelichotivá slova na 50 Centovu muziku. Fifty ho zahrnul do svého hromadného dissu Piggy Bank. Nas prohlásil, že nemá potřebu Fiddymu něco oplácet (doposud se také nic nestalo).
 
The Game
The Game byl objevem Dr. Dre, který s ním již delší dobu spolupracoval. V roce 2004 se Dr. Dre usnesl, že The Game se stane součástí crew G-Unit. Tento westcoast rapper se poté stal velmi oblíbeným; objevil se v písních a videoklipech G-Unit a potom sám vydal singl s 50 Centem, jenž nesl název How We Do. Album The Documentary patřilo nějaký čas k prodejní špičce, ale neshody The Gamea s ostatními členy G-Unit vznikaly už od počátku, co vstoupil do této crew. Vše vyvrcholilo, když The Game prohlásil, že natočí duet s Nasem (50ho nepřítel), načež Fifty v rádiu HOT 97 učinil radikální prohlášení – The Game v G-Unit končí! Následovně před vchodem rádia, kde stál The Game se svou partou, začala přestřelka. G-Unit spolu s bodyguardy opustila budovu zadním vchodem. Beef začal. The Game si s Fiddym vyměnili přes média pár nelibých urážek. Zakrátko se konala tiskové konference, na níž se měli usmířit. Za přítomnosti médií řekli, že spor končí, nicméně se jeden druhému bál podívat do očí, přesto se nakonec objali a darovali šek pro dětský sbor v New Yorku. Bohužel, konference nebyla vůbec platná, v červnu pár lidí od The Gamea skandovalo „G-U-NOT“ před 50ho manažerstvím (Violator Managment), na plakátech měli napsán stejný slogan, čímž rozjeli komerční akci s těmito produkty. Následoval tvrdý diss 300 Bars and Runnin‘, kde se The Game obul do všech členů G-Unit, nicméně urážky nekončí – na newyorském Hot Summer festivalu opět narážel do G-Unit, ti mu to pak oplatili na turné Anger Managment 3 a ve videoklipu Piggy Bank, ve kterém je The Game za Mr. Potato Head“. Následovně si s celou G-Unit vyměnovali spoustu diss tracků, známý je například 50 Centův Not Rich, Still Lyin'.
 
Benzino
Benzino dal ve svém vlastním časopisu The Source více hlasů sobě než Eminemovi. Dále o Eminemovi napsal nelichotivá slova, tak jejich spor začal, do čehož se zapojili i 50 Cent s G-Unit. jeho časopis také dělal antikampaň na 50 Centa před vydáním alba Get Rich or Die Tryin'.
 
Joe Budden
Joe Budden zdissoval The Gamea na mixtpapu od DJ Clue ve skladbě Game Over. Track urážel hlavně The Gamea (bývalého člena G-Unit, nyní nepřítel). Že skladba uráží, je jasné z názvu: The Game - hra + Over - konec = konec hry. Po hádce na diskuzním fóru se kontakty mezi The Gamem a Buddenem ukončily, ale Joe Budd