ICQ-6

Nejpoužívanější aplikace pro komunikaci na Internetu

Velice populární komunikační program ICQ ("I seek you") vám umožní bavit se se svými kamarády či kolegy v reálném čase, posílat soubory, hledat si přátele a mnoho dalšího. Program vás zároveň upozorňuje na narozeniny Vašich ICQ přátel, nebo prostě na cokoliv, na co nechcete zapomenout, ...


Již od verze 4 obsahuje funkci s názvem ICQ Xtraz. Pod tímto označením se skrývá systém plug-inů, který umožní výrazně upravit celý program a nahrávat si nové a nové funkce. Xtraz tak přináší například zcela nové hry, které lze hrát přímo z ICQ nebo možnost zobrazovat vlastní obrázek při komunikaci s kamarády.

V nejnovější verzi máme opravdu zajímavé funkce. Především je to podpora hlasové komunikace, ve které ICQ výrazně zaspalo a nechalo se tak výrazně porazit programem skype .Hlasovou funkci doplnilo o Push2Talk, tedy okamžité spojení s volanou osobou po stisknutí tlačítka. Další příjemná změna je možnost používat ENTER k odeslání zprávy, tak jak je to u ostatních komunikátorů (lze změnit v nastavení).

Verdikt: ICQ touto poslední verzí dohnal mnohé, v čem zaostával. Většinu nových funkcí již obsahoval například MSN Messenger, který ale u nás není tolik rozšířen. ICQ tedy opět prokázalo, že je dobrou volbou pro každého, kdo chce být v kontaktu.

Nová verze 5.10 přináší řadu novinek. Možnost posílání flash animací, online notifikátor, vylepšený voice chat, celá sada nových smailíků, upravený kontakt list a řada dalších vylepšení. Podrobněji se o nových funkcích této verze můžete dočíst na emgu.

Pro využití a testování ICQ6 Preview musíte být zaregistrováni na ICQ.com nebo být pozváni např. od známého, který je již registrován.


  >ICQ download 6 je k dispozici zde <