Battlegrounds

Obrazek

Je menší bojiště umístěné do Ashenvalských lesů. Narozdíl například od Alterac Valley, kde proti sobě může stát až 80 hráčů najednout, je tento battleground mnohem menší a pojme maximálně 20 hráčů (10 na každé straně barikády).Další velkou odlišností je způsob hraní v této lokaci - cílem již není samotný boj a plnění PvP questů. Blizzard se inspiroval módem Capture the Flag ve hrách jako Quake III Arena nebo Unreal Tournament a jeho principy použil právě na tomto bojišti. Cílem je tedy ukrást vlajku z nepřátelské základny a bezpečně ji dopravit k vlajce vlastní, ta mezitím nesmí být ukradena také. Po úspěšném získání vlajky jedna strana vyhrává dané kolo a získává bod. Po dosažení tří bodů bitva končí.Aby byl boj vyrovnaný, jsou hráčí vstupující do bojiště přiřazeni podle levelu - jednotlivé skupiny jsou rozděleny takto: 21-30, 31-40, 41-50 a 51-60.Lokace, ve které se bojuje, není příliš velká. Sestává ze dvou základen - na severu se nachází pevnost Temných Elfů, Silwerving  hold, na jihu pak těžební základna Orků, Warsong Lumber Mill.Území mezi nimi je plné stromů a nejrůznějších překážek, kde se mohou hráči skrývat a bránit tak nepříteli v postupu. Každá ze základen má tři vchody - hlavní vstup, kde se nachází speciální předmět "Boots of Speed", který na omezenou dobu zvýší hráči rychlost (funkce je prakticky shodná s power-upy v akčních hrách). Další dva vchody vás dovedou blíže k vlajce, ale cesta k nim je delší a nenaleznete zde žádný předmět. Kolem obou základen jsou rozmístěny další malé budovy, ve kterých se dají získat některé speciální předměty k ulehčení hry.
Kooperace je na bojišti naprosto klíčová - hráč, který nese vlajku, nemůže nasednout na zvíře a urychlit si tak cestu, ostatní spolubojovníci ho proto musí stále chránit. Skupina musí být dobře rozdělená do obrany i útoku, aby byla úspěšná.
Každý hráč má v horní části obrazovky ukazatel, na kterém vidí současný stav boje, nalezne zde (u minimapy) i ikonu, pomocí které si zobrazí detailní tabulku se statistikami všech hráčů, zobrazují se zde také honorable killy apod.

Obrazek

Vchody do tohoto bojiště se nalézají v Arathi Highlands, pro Alianci je vstup v Refuge Pointu, Horda se sem dostane vchodem severně od Hammerfallu.Podobně jako Warsong Gulch je i Arathi Basin spíše menší battleground. Na každé straně může hrát až 15 hráčů, je tedy o něco větší než Warsong. V tomto případě se ale nejedná o sbírání vlajky v CTF stylu. Úkolem týmu je mít ve svém držení co největší počet budov po co nejdelší dobu - za každou z budov se začnou pomalu přičítat body a čím víc jich která strana drží, tím rychleji se blíží k vítězství. Hra končí po dosažení 2000 bodů jedním z týmů. Žádná z budov není nijak bodově zvýhodněna, tudíž za každou přichází stále stejné množství bodů. Body obou stran se hráčům zobrazují uprostřed v horní části obrazovky a pomocí ikonky u minimapy si lze nechat zobrazit detailnější informace o všech zúčastněných hráčích.Pokud však jeden z týmů budovu získá, neznamená to, že o ní nemůže opět přijít - stačí aby se nepřátelský hráč probojoval k vlajce, která je u každé budovy, a během krátké chvilky ji ukořistil i s budovou. Tady musí opět přijít na řadu taktika a dobrá organizace týmu, která určí, jak získané budovy hlídat a zároveň útočit na zbylé budovy, která má v držení nepřátelský tým. Budov pro získání je dohromady 5. Jsou to: Farm (farma), Smithy (kovárna), Lumber Mill (pila), Gold Mine (důl) a Stables (stáje).Hráči vstupující na toto bojiště se dělí podle levelu stejně jako tomu je i v případě Warsong Gulch, tedy 20-29, 30-39, 40-49, 50-59 a 60.Pravidelným hraním tohoto bojiště (a především vítězstvím v něm) si můžete zvyšovat reputaci u dvou frakcí. Jsou jimi League of Arathor (pro Alianci) a Forsaken Defilers (pro Hordu). Spolu s vyšší reputací přicházejí i nějaké ty odměny, stejně jako u dalších battlegroundů.Pro každou stranu je připraveno i několik jednoduchých questů, které mohou během hraní plnit. Protože je ale tento battleground určený spíš pro kratší rychlou hru, nejedná se o dlouhé a složité questy, jako třeba v Alterac Valley.  

Obrazek

Alterac Valley je údolí ležící vysoko v Alterackých horách na jihu Lordaeronu. Pokud se tam hráč chce dostat, musí projít skrze tunely v horách. Každá strana bojiště má svůj tunel, kterým se dostanete na svou stranu údolí (do zóny nemůžete vstoupit opačnou/nepřátelskou stranou). Vstup do zóny bojiště je označen vířivým rudým portálem, takže vždy víte, že vstupujete na bojiště.
Prostředí Alterackého údolí obklopují obrovské skalní útesy a vysoké hory a ze sněhem pokryté země zde roste spousta stromů. Na jihu leží tábor orčího kmene Frostwolfů, na severní straně údolí se nachází trpasličí základna Stormpike. Každá ze základen je zároveň funkční město, obsahuje obchodníky, kováře, stráže a questová NPC. Obě městečka mají také své kapitány, kteří je brání, jakmile dojde k nepřátelskému útoku. Stejně jako v jiných zónách se i tady potuluje spousta nepřátelských potvor. Rozdíl zde ale spočívá v tom, že všechno je tu přizpůsobeno potřebám PvP boje.
Střed mapy je obvykle ohniskem konfliktu. Po jedné straně se nalézá mrazivá jeskyně, kde přebývají bezcitní ledoví Trollové. V jejich doupěti mohou hráči nalézt elitní loot - vybavení, kvůli kterému zemřou stovky lidí, aby ho získali. Tak neuvěřitelná odměna bude ale spojena s odpovídajícím nebezpečím. Nejde jen o obyvatele jeskyně, ale také o hráče znepřátelené frakce, kteří si mohou pro poklady přijít také. Jeden z několika klíčových hřbitovů je také situován poblíž středové oblasti.
Základní obranu každého města tvoří kromě kapitánů také několik důležitých důstojníků a běžné NPC stráže. Na každém konci údolí se nachází i důl. Doly zuřivě brání Troggové a Koboldi. Avšak, pokud se vám podaří je dobýt, můžete uvnitř najít bedny se zásobami, které mohou každé straně pomoci k vítězství. S jejich pomocí je možné upgradovat NPC vojáky lepším brněním a výzbrojí. Tak se stanou odolnější a budou bojovat mnohem efektivněji.
V Obou protilehlých základnách se nachází i hlavní pevnosti. U každé takové pevnosti naleznete hřbitov a také spoustu různých NPC, které využijete pro různé účely. Mimo jiné zde pobývá velitel základny.