Burning Crusade

ObrazekDatadisk Burning Crusade nabídne jako hlavní nové území Outland. Do této země bude možné projít portálem v Blasted Lands. Mnoho nových High-Level dungeonů jak v Azerothu, tak i v Outlandu (o instancích najdete více informací níže)ObrazekDvě nové hratelné rasy: Krvaví Elfové (Blood Elves) za Hordu a zatím neznámá rasa za Alianci. Startovní zóna Krvavých Elfů bude v Quel'Thalasu, severně od Eastern Plaguelands.

Nová profese: Jewelcrafting. Pomocí ní bude možné vytvářet nejrůznější šperky a těmi pak osazovat vybavení (podobně jako tomu bylo v Diablu II). Spolu s touto profesí přicházejí i nové, soketové předměty (socketed items), u nichž bude možné Jewelcrafting využít. Létající mounti v outlandu - s dosažením maximálního levelu 70 mohou hráči získat létající cestovní zvíře Netherdragona, pomocí kterého lze dosáhnout výše umístěných míst tohoto světa. Netherdragon bude plně ovladatelný, ale nelze jej používat mimo Outland.Maximální level navýšen na 70. Spolu s ním přibude také 10 talent bodů (61-70).

  • Mnoho nových potvor včetně epických world bossů

  • Tisíce nových questů

  • Tisíce nových předmětů

Outland

 

Obrazek

Roztrhané pustiny Outlandu bývaly kdysi překrásnou domovinou Orků, Draenorem. Po skončení Druhé Války ale Aliance vstoupila na tento svět, aby nadobro skoncovala s hrozbou, kterou pro ní Horda znamenala. Ke svému zděšení však útočníci Aliance zjistili, že vládce Hordy, Ner'zhul vybudoval v Draenoru řadu dalších prostorových bran vedoucích do dosud neznámých světů. Když se jej nájezdníci pokusili dostihnout, Ner'zhul otevřel své portály v pokusu o zbabělý útěk. Bohužel pro všechny obyvatele toho světa, mocná energie z bran vyústila v mohutnou explozi, která navěky roztrhala celý Draenor na kusy.O téměř třináct let později, na konci Třetí Války, objevil padlý lovec démonů Illidan, že zbytky Draenoru stále existují a plují na astrálních proudech energií z Twisting Nether. Po porážce rukou prince Arthase unikl Illidan se svými věrnými do zbytků Draenoru, kterému se nyní přezdívá Outland. Během krátké doby ovládl většinu jeho chaotického území a zapečetil poslední z Ner'zhulových prostorových bran, kterou do tohoto světa vešel.Přestože je stále nezpochybnitelným vládcem této zpustošené země, žije Illidan neustále ve strachu, že by ho tu mohli objevit jeho největší nepřátelé - především Arthas, který se stal novým Králem Lichů. Také přeživší vládci démonů po Illidanovi stále pásli.V současnosti je Outland domovem mnoha roztroušených kmenů rasy Draenei, primitivních Orků a také mnoha různých démonických příšer. I agenti Plamenné Legie prozkoumávají toto místo jakožto zajímavou strategickou pozici pro svou Plamennou Křížovou Výpravu za vyhlazením všeho živého ve vesmíru. Do Outlandu budou hráči moci vstoupit skrze Temný Portál, který se nachází v Blasted Lands. Portál bude aktivován pomocí velkého questu, kterého se může zúčastnit větší počet hráčů na všech realmech. Blizzard na tomto questu ještě pracuje a zatím se ví jen to, že se v něm budou hledat ztracené stránky Medivhovy knihy kouzel.Důvod proč je Portál do Outlandu znovu otevřen, je prostý. Arcimág Khadgar, který je již léta považován za mrtvého, se z Outlandu nějak vrátí, aby varoval obyvatele Azerothu před hrozbou Plamenné Legie. Všechny rasy se tak musí do Outlandu vydat a postavit se hrozbě Legie a zároveň i obyvatelům tohoto prastarého světa.
Pro vstup do Outlandu nemusí mít hráči původní maximální level (60). Stačí být něco kolem 54 a můžete se vydat za řadou nových dobrodružství v počáteční lokaci Hellfire Peninsula. Na tomto území se dříve událo mnoho bitev a zbylo zde také několik základen lidí a orků. (Zdroj Dd.svarov :D )