Profesia

Obrazek


ObrazekVaření se můžete naučit u mistra,který si říká Cooker(kuchař).Jak jsem již naznačil,s Vaší kuchařskou kariérou začnete jako učedník(berte to jako střední školu).Poté co se naučíte schopnost apprentice(začátečník) a začnete vařit,budete za vaše výtvory dostávat zkušenosti,avšak ne v podobě XP,ale v podobě ,,kuchtických zkušeností''.Čím více budete mít těchto zkušeností,tím více se budete učit nových oborů a odborností.Ale nemyslete si,že uvaříte nějakej ,,guláš'' a hned se budete moci ucházet o post pokročilého,to ne.Takových gulášů budete muset ukuchti aspoň 70,než se začnete učit mnohem pokročilejší věci....

ObrazekHerbalismus je sběratelská profese a naučíte se jako každou druhou, čili vyhledat si trenera a naučit se od něj, jakže to ty kytičky mám trhat! Začnete s journey herbou přes experta, artisana až po mastera v dané oboru, do těchto stupňů jsou rozděleny všechny sběratelské i některé jiné profese. Jako u všech profesí, tak i zde, váš skill roste trháním vzácnějších a vzácnějších kytek, jak se vám postupně z přístupňují při zvyšování skillu....

ObrazekEngineering. Jako mnoho z ostatních trade skillů se i tento na vyšší úrovni dělí na více směrů. Konkrétně na dva. Oba jsou pro sebe konkurenční a jakmile se jednou upíšete v jednom směru již nemáte šanci se naučit ten druhý. Goblinové a Gnómové se prostě nemají příliš v lásce a své Engineerské směry si střeží jako oko v hlavě a každého zájemce si prověří.
Je zde jediná vyjímka, můžete se odnaučit celý Engineering a začít znova od 1. Možná že někomu to stojí za tu námahu a pokud máte OPRAVDU dost peněz tak to vpodstatě ani není tak velký problém.

Goblin Engineering – zaměřený hlavně na výbušniny všeho druhu a potom na hodně silné výbušniny všeho druhu (nejsilnější dávají až 600dmg), další a řekl bych snad nejdůležitější aspekt tohoto směru pro většinu hráčů jsou Goblin Jumper Cables XL (které mají 50% šanci na oživení mrtvého kumpána – bohužel s CD 30min)
Gnome Engineering
– profituje hlavně z různých udělátek jako jsou vrhací sítě, shildy, oslabovače, zneviditeňování, bojové strojky,… Faktem je že ovšem skoro nic zde nefunguje stoprocentně, takže spoléhat se na něco může být občas i docela nebezpečné. Na druhou stranu když to funguje…

ObrazekFirst Aid je spolu s lektvary jediny zpusob pro nehealici povolani,jak se vylecit bez toho abyste si museli sedat a zdlouhave cekat az se najite nejakeho toho masika,polivcicky ci gulasku:). Proto bych rekl,ze je to povinna pro vsechny krome priestu, paladinu, druidu a shamanu. Ale i tem se hodi moznost vylecit se bez pouziti many...
A jak vlastne FA funguje? Z humanoidu po celem Azerothu padaji clothy,ty se pouzivaji v ruznych profesich, ale pro FA jsou jedinou surovinou (pokud nebudeme pocitat vacky s jedem na protijedy:)). Tyto clothy promenite na fesne bandage (obvazy). Temito obvazy se potom muzete obvazat, ale pozor obavazovat se nemuzete porad! Zaprve obvazovani je channelovane (6ti sekundovy)-tzn. ze vas leci postupne, kdyz vas nekdo sekne, obvazovani se zrusi a dalsi veci je, ze obvazat se muzete jen jednou za minutu.

ObrazekFishing .Takže se chcete stát rybářem? Rybaření je mini-hra, která vám umožňuje chytat ryby, které mohou být použity pro vařící Trade Skills. Můžete také chytit ryby, které nejsou k snědku, ale místo toho jsou užitečné pro jiné Trade Skilly. Můžete dokonce chytit nějaké vybavení, zábavné předměty a hodnotné skvosty, jako například perly. Rybaření však není pro každého. Objevíte, že zvyšování vaší schopnostní úrovně na maximální možnou úroveň vyžaduje mnoho trpělivosti a času. Rybaření je skvělé pro ty, kteří si rádi odpočinou a při tom si ještě popovídají.

ObrazekLeatherworking.Stahování z kůží umožňuje hráči shromažďovat kůže a usně zvířat k tomu určených. Kůže a usně jsou používány pro kožedělnictví. Kůže je také používána pro kovářství, strojírenství a krejčovství.

ObrazekAlchemy.Alchymista míchá bylinky za účelem vytváření lektvarů s rozličnými účinky. Hráč může vytvořit lektvary léčivé, neviditelné, hrubého odporu a manové, oleje k pokrytí zbraní a mnoho dal šího. Alchymie je užitečná pro všechny osobnostní třídy. Melee bojovníci mohou použít alchymii na vytvoření buffu a léčivých lektvarů. Třídy používající kouzla můžou využít alchymii k vytovření lektvarů many a related buffy. Alchymie je zábavný Trade skill, s pomocí kterého můžete vytvářet lektvary, pro sebe, prodávat je jiným, nebo je dát vaší skupině a přítelům. Alchymisti jsou při rozdávání lektvarů velmi oblíbení .

ObrazekTailoring. Krejčovství umožňuje hráčům stříhat a tkát různé kousky oblečení do brnění, košil, baťohů a dalších položek oblečení. Krejčí jsou zodpovědní za oblékání těchto tříd: Mágové, Kouzelníci a Kněží.